Fleet 4 Network
Strefa moja flota

Decydując się na długoterminowy wynajem floty, zyskujesz więcej

Długoterminowe rozwiązania oznaczają dla przedsiębiorstw szereg dodatkowych korzyści. Decydując się na długoterminowy wynajem floty, zyskujesz więcej.

Korzyści finansowe:

Długoterminowy wynajem pojazdów to przede wszystkim dużo niższe jednostkowe koszty wynajmu, ale nie tylko. Decydując się na wynajem pojazdów, nie ponosimy innych kosztów, które ponosi firma wynajmująca. W te koszty wliczają się koszty użytkowania oraz serwisowania. Co więcej, przy długoterminowym wynajmie pojazdów niższe są również koszty ubezpieczenia. Kluczowe jest tutaj obniżenie szkodowości, co z kolei jest wynikiem działania systemów monitorowania oraz systemu BLS.

Prosty produkt

My finansujemy flotę, a Ty ją użytkujesz. Wszystko według najlepszych standardów i najlepszych cen. Płacisz wyłącznie za wynajem pojazdów, my zajmujemy się całą resztą. Zaoszczędzone przez siebie środki możesz zatem przeznaczyć na rozwój pozostałych gałęzi swojej działalności.

Obsługa serwisowa w cenie

Klienci, którzy korzystają z długoterminowego wynajmu floty mają zapewnioną obsługę serwisową w cenie. Wchodzi w to:

  • serwis mechaniczny
  • wymiana i przechowywanie opon
  • ubezpieczenie
  • assistance

Pozwala to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale też czasu. Cała obsługa pozostaje bowiem po stronie firmy wynajmującej pojazdy.

Podstawowe informacje:

Dla lepszego zrozumienia usługi jaką jest długoterminowy wynajem floty, kluczowe jest poznanie podstaw z nim związanych.

Pierwszą z nich jest kwestia umowy. Podpisując umowę wynajmu, firma wynajmująca udostępnia najemcy swoje pojazdy do użytkowania na ściśle określonych zasadach, które w tej umowie są zawarte, przede wszystkim bardzo ściśle określony jest czas wynajmu, a także kwota, jaką miesięcznie zobowiązuje się płacić najemna za użytkowanie pojazdów wynajmującego.

Ważną informacją dla najemcy jest również to, że pojazd nie zostaje wykazywany w jego księgach rachunkowych, co powoduje, że nie ma on prawa do odpisów amortyzacyjnych. Miesięczny czynsz płacony na wynajem może natomiast traktować jako koszt uzyskania przychodów.

Wynajem długoterminowy może trwać od roku aż do czterech lat.